Svieži a vycibrený dizajn
Nový i20 má zmenený dizajn, ktorý kombinuje športový nádych s charakteristickým vzhľadom automobilov Hyundai. Vďaka najmodernejším asistenčnými systémom a technológiám konektivity je nový i20 bezpečnejší a pohodlnejší.

Expresívny a dynamický

Pri pohľade spredu zaujme výraznejšie modelovaný nárazník a charakteristická kaskádovitá maska automobilov Hyundai. Zmenené svetlá do hmly sú umiestnené vedľa otvorov na vstup vzduchu v nárazníku, ktoré zlepšujú aerodynamiku karosérie.

Kaskádovitá maska
Kaskádovitá maska

Prednú časť charakterizuje široká kaskádovitá maska chladiča, ktorá dodáva i20 výraznú identitu. Expresívny vzhľad masky zvýrazňuje štruktúra mriežky s moderným, pravidelným vzorom a s trojrozmerným efektom.

Strecha v kontrastnej farbe
Strecha v kontrastnej farbe

Namixujte si ho podľa seba. Nový i20 si môžete personalizovať strechou kabíny nalakovanou v kontrastnej čiernej farbe Phantom Black.

Kaskádovitá maska

Prednú časť charakterizuje široká kaskádovitá maska chladiča, ktorá dodáva i20 výraznú identitu. Expresívny vzhľad masky zvýrazňuje štruktúra mriežky s moderným, pravidelným vzorom a s trojrozmerným efektom.

Kaskádovitá maska

Strecha v kontrastnej farbe

Namixujte si ho podľa seba. Nový i20 si môžete personalizovať strechou kabíny nalakovanou v kontrastnej čiernej farbe Phantom Black.

Strecha v kontrastnej farbe

Vytvorte si
personalizovaný dizajn

So širokou paletou farieb karosérie a s kontrastne lakovanou čiernou strechou si môžete i20 personalizovať podľa svojho osobného vkusu.

Vyberte si svojho favorita

Namiešajte si nový i20 tak, aby vyjadroval váš osobný štýl. Na výber máte 10 farieb karosérie, ku ktorým si môžete objednať kontrastnú čiernu strechu. Prezrite si niekoľko možností hneď tu.

 • Tomato Red so strechou Phantom Black
 • Champion Blue so strechou Phantom Black
 • Clean Slate
 • Star Dust
Optimálna konektivita

Nový i20 poskytuje optimálnu konektivitu. Nové rádio s farebným dotykovým displejom LCD 7″ (17,8 cm) vďaka Apple CarPlay™ a Android Auto™ zrkadlí na obrazovke obsahy smartfónu vodiča. K dispozícii je aj navigačný systém s displejom 7″ s týmito funkciami. Apple CarPlay™ je registrovaná ochranná značka Apple Inc. Android Auto™ je registrovaná ochranná značka Google Inc.

 • Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA) Systém autonómneho núdzového brzdenia FCA využíva prednú multifunkčnú kameru na monitorovanie vozidiel idúcich vpredu. Najprv akusticky a vizuálne upozorní vodiča, ak sa odstup od vozidla idúceho vpredu zníži natoľko, že hrozí riziko kolízie. V druhej fáze automaticky pribrzdí vozidlo potrebnou intenzitou a v tretej fáze zabrzdí vozidlo maximálnou intenzitou na zabránenie kolízii, resp. na zmiernenie jej následkov. Systém sa aktivuje pri rýchlosti nad 10 km/h.
 • Systém na sledovanie únavy vodiča (DAW) Systém na sledovanie únavy vodiča kontinuálne monitoruje a analyzuje spôsob ovládania vozidla. Keď identifikuje odchýlky spôsobené únavou, upozorní vodiča zvukovou výstrahou a vyskakovacou správou na displeji v združenom prístroji, aby si urobil prestávku na odpočinok.
 • Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA) LKA pomocou zásahov riadením pomáha udržiavať vozidlo v jazdnom pruhu. Keď má vozidlo tendenciu vybočiť z jazdného pruhu bez zapnutých smerových svetiel, systém akusticky a vizuálne upozorní vodiča. Ak vodič nereaguje, systém vráti vozidlo do správneho smeru korekciou riadením.
 • Automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA) Automatické prepínanie diaľkových svetiel HBA registruje protiidúce vozidlá a vozidlá idúce vpredu v tom istom jazdnom pruhu a podľa potreby prepína na tlmené svetlá, aby nedochádzalo k oslňovaniu iných vodičov. Keď neregistruje iné vozidlá, HBA automaticky prepne na diaľkové svetlá.
Exteriér
Mladistvý charakter
a príťažlivý vzhľad
So svojím vybrúseným dizajnom a s atraktívnymi detailmi nový i20 upúta sviežim, novým vzhľadom.
 • Predná časť vozidla

  viacBifunkčné
  projekčné reflektory
  viacKaskádovitá
  maska chladiča
  viacPredné
  hmlové svetlá
  • Bifunkčné projekčné reflektory Bifunkčné projekčné reflektory nového i20 s LED dennými svetlami dobre vyzerajú a výborne osvetľujú cestu.
   Bifunkčné projekčné reflektory
  • Kaskádovitá maska chladiča Nový i20 má špeciálnu verziu kaskádovitej masky chladiča Hyundai, ktorá mu dodáva výraznú identitu.
   Kaskádovitá maska chladiča
  • Predné hmlové svetlá Predné hmlové svetlá majú zmenený tvar, aby harmonizovali s novým dizajnom nárazníka, ktorého tvar zlepšuje aerodynamiku.
   Predné hmlové svetlá
 • Bočná časť vozidla

  viacChrómované vonkajšie
  kľučky dverí
  viacPanoramatické
  strešné okno
  viacStrecha
  kontrastnej farby
  viacElegantné
  zliatinové kolesá
  • Chrómované vonkajšie kľučky dverí
   Chrómované vonkajšie kľučky dverí Chrómované vonkajšie kľučky dverí predstavujú elegantný detail na bočnom profile i20 s precíznymi kontúrami.
  • Panoramatické strešné okno
   Panoramatické strešné okno Nový i20 môže byť vybavený skleným panoramatickým strešným oknom, ktoré sa otvára elektricky dotykom tlačidla. Panoramic sunroof is not available in combination with two-tone roof.
  • Strecha kontrastnej farby
   Strecha kontrastnej farby Namixujte si ho podľa seba. Nový i20 si môžete personalizovať strechou v kontrastnej čiernej farbe Phantom Black.
  • Elegantné zliatinové kolesá
   Elegantné zliatinové kolesá Zliatinové kolesá formátu 16″ dopĺňajú dynamický dizajn nového i20.
 • Zadná časť vozidla

  viacZadné
  kombinované svetlá
  viacNové dvere
  batožinového priestoru
  viacZadný nárazník
  • Zadné kombinované svetlá
   Zadné kombinované svetlá Zadné kombinované svetlá nového i20, ktoré sú k dispozícii s halogénovými žiarovkami alebo vo verzii full LED, kombinujú špičkovú viditeľnosť s atraktívnym vzhľadom.
  • Nové dvere batožinového priestoru
   Nové dvere batožinového priestoru Nový dizajn dverí batožinového priestoru s prehĺbením na evidenčnú tabuľku zvýrazňuje šírku karosérie. Nad evidenčnou tabuľkou je elegantne skrytá cúvacia kamera a gombík otvárania dverí batožinového priestoru, ktoré nerušia čistý vzhľad zadnej časti.
  • Zadný nárazník
   Zadný nárazník Zadná časť sa vyznačuje športovo tvarovaným nárazníkom s modernou, modelovanou čiernou vložkou zvýrazňujúcou mladistvý a energetický charakter automobilu.
 • Tmavo tónované okná
  Tmavo tónované zadné okná sú nielen atraktívne, ale aj zvyšujú súkromie pasažierov a znižujú prehrievanie kabíny v slnečnom počasí.
 • Bočná ochranná lišta
  Modelovaná bočná ochranná lišta dodáva karosérii nového i20 vizuálny moment pohybu dopredu – a okrem toho chráni karosériu pred poškriabaním od dverí iných automobilov.
 • 15″ kolesá
  Nové 15″ zliatinové kolesá majú čistý a elegantný dizajn.
Interiér
Elegantný interiér
Nový i20 poskytuje osvedčenú kombináciu veľkého vnútorného priestoru a širokej ponuky farieb interiéru a dizajnových prvkov, vďaka čomu pôsobí rovnako sviežo zvnútra aj zvonka.
Nájdite si svoju preferovanú farbu
 • Látka
 • Látka
 • Látka
 • Látka
 • Látka
Dizajn interiéru

Ukážte svoj štýl. Nastúpite a cítite sa okamžite ako doma. Kabína je vypracovaná zo starostlivo vybraných materiálov, čo vytvára atmosféru vysokej kvality. Môžete si vybrať päť farebných verzií na individualizáciu i20 podľa vášho osobného vkusu.

Výkon
Výkon a efektivita
Pre nový i20 sú na výber štyri úsporné a výkonné benzínové motory. Vyberte si úroveň výkonu a prevodovku, ktoré vám najlepšie vyhovujú. Štandardný systém stop-štart (ISG) automaticky vypne motor pri zastavení na semafore a opäť ho naštartuje pri rozjazde. To prispieva k zníženiu spotreby paliva a emisií CO2.
 • Benzínový motor 1.25 MPi 55 kW

  Benzínový štvorvalec 1.25 MPi v základnej verzii dosahuje výkon 55 kW (75 k) a montuje sa s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Všetky motory v i20 spĺňajú emisnú normu Euro 6d-TEMP.


  Max. výkon
  75.0 k
  Max. krút. moment
  120.0 Nm
 • Benzínový motor 1.25 MPi 62 kW

  Silnejšia verzia motora 1.25 MPi dosahuje výkon 62 kW (84 k) a montuje sa s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Všetky motory v i20 spĺňajú emisnú normu Euro 6d-TEMP.


  Max. výkon
  84.0 k
  Max. krút. moment
  120.0 Nm
 • Benzínový motor 1.0 T-GDi 74 kW

  Prepĺňaný trojvalec 1.0 T-GDI v základnej verzii dosahuje výkon 74 kW (100 k) a je k dispozícii s 5-stupňovou manuálnou alebo s novou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou 7DCT. Filter tuhých častíc výfukových plynov zlepšuje environmentálne kvality motora, ktorý spĺňa emisnú normu Euro 6d-TEMP.


  Max. výkon
  100.0 k
  Max. krút. moment
  170.0 Nm
 • Benzínový motor 1.0 T-GDi 88 kW

  Prepĺňaný trojvalec 1.0 T-GDI vo verzii so zvýšeným výkonom dosahuje 88 kW (120 k) a je k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou alebo s novou 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou 7DCT. Filter tuhých častíc výfukových plynov zlepšuje environmentálne kvality motora, ktorý spĺňa emisnú normu Euro 6d-TEMP.


  Max. výkon
  120.0 k
  Max. krút. moment
  170.0 Nm
Systém na rekuperáciu energie (ERS)

Systém stop-štart (ISG), systém manažmentu alternátora (AMS) a pneumatiky s nízkym valivým odporom dopĺňa náš systém na rekuperáciu energie (ERS): keď vozidlo ide so zaradeným rýchlostným stupňom, ale s uvoľneným pedálom akcelerátora, brzdný moment motora vytvára kinetickú energiu, ktorá sa premieňa na elektrickú a dobíja batériu. To znižuje spotrebu paliva a emisie vo výfukových plynoch.

 • Manuálne prevodovky
  Podľa zvoleného motora nový má nový i20 5-stupňovú alebo 6-stupňovú manuálnu prevodovku.
 • 7DCT
  Nová 7-stupňová dvojspojková prevodovka 7DCT kombinuje vysokú mechanickú účinnosť a dynamiku manuálnej prevodovky s komfortom automatickej prevodovky.
 • Zavesenie predných kolies typu McPherson
  Zavesenie predných kolies na tlmičových vzperách typu McPherson zaručuje dobrú ovládateľnosť a komfort pruženia.
Bezpečnosť
Hyundai SmartSense
Nový i20 poskytuje najmodernejšie asistenčné systémy Hyundai Smart Sense – pre väčšiu bezpečnosť a pohodlie.
 • Systém varovania pred opustením jazdného pruhu (LDW)

  LDW vizuálne a akusticky upozorní vodiča, ak má tendenciu s vozidlom neúmyselne vybočiť z jazdného pruhu, čím pomáha zabraňovať potenciálnym kolíziám s inými vozidlami.

  LDW
 • Systém autonómneho núdzového brzdenia (FCA)

  Systém autonómneho núdzového brzdenia FCA využíva prednú multifunkčnú kameru na monitorovanie vozidiel idúcich vpredu. Najprv akusticky a vizuálne upozorní vodiča, ak sa odstup od vozidla idúceho vpredu zníži natoľko, že hrozí riziko kolízie. V druhej fáze automaticky pribrzdí vozidlo potrebnou intenzitou a v tretej fáze zabrzdí vozidlo maximálnou intenzitou na zabránenie kolízii, resp. na zmiernenie jej následkov. Systém sa aktivuje pri rýchlosti nad 10 km/h.

  FCA
 • Systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu (LKA-L/R)

  LKA pri rýchlosti jazdy nad 60 km/h akusticky a vizuálne upozorní vodiča, keď sa vozidlo približuje k čiare značenia jazdného pruhu alebo ku krajnici. Ak je to potrebné, systém vráti vozidlo do správneho smeru korekciou riadením.

  LKA-L/R

Automatické prepínanie diaľkových svetiel (HBA)

Automatické prepínanie diaľkových svetiel HBA registruje protiidúce vozidlá a vozidlá idúce vpredu v tom istom jazdnom pruhu a podľa potreby prepína na tlmené svetlá, aby nedochádzalo k oslňovaniu iných vodičov. Keď neregistruje iné vozidlá, HBA automaticky prepne na diaľkové svetlá, aby mal vodič čo najlepšie osvetlenú cestu pred sebou.

Systém na sledovanie únavy vodiča (DAW)

Tento štandardný prvok vybavenia kontinuálne monitoruje a analyzuje spôsob ovládania vozidla. Keď identifikuje odchýlky spôsobené únavou, upozorní vodiča zvukovou výstrahou a vyskakovacou správou na displeji v združenom prístroji, aby si urobil prestávku na odpočinok.

 • Statické odbočovacie svetká (SBL)
  Statické odbočovacie svetlá pri zatáčaní osvetľujú cestu v smere budúcej jazdy a tým umožňujú vodičovi skôr rozoznať eventuálne prekážky a chodcov.
 • Signalizácia núdzového zastavenia (ESS)
  V prípade núdzového zastavenia (prudkého brzdenia) sa automaticky aktivujú výstražné svetlá na upozornenie vodičov idúcich vzadu a na zníženie rizika kolízie.
 • Monitorovanie tlaku v pneumatikách (TPMS)
  Systém monitoruje tlak vzduchu v každej pneumatike a upozorní vodiča na pokles tlaku.
 • Sústava 6 airbagov
  Sústavu 6 airbagov nového i20 tvoria airbagy vodiča a spolujazdca, dva predné bočné airbagy a dva okenné airbagy pre predné aj zadné sedadlá.
 • Elektricky ovládané okná s ochranou proti privretiu
  Všetky bočné okná majú elektrické ovládanie. Predné okná majú navyše ovládanie jedným dotykom na úplne otvorenie/zatvorenie s ochranou proti privretiu, ktorá zastaví okno, keď narazí na prekážku.
Komfort
Komfort a konektivita
Nový i20 je k dispozícii so širokou škálou inteligentných technológií na optimálnu konektivitu a na zvýšenie komfortu jazdy.
 • Predné a zadné parkovacie senzory (PAS) Parkovanie môže byť oveľa jednoduchšie. Predné a zadné ultrazvukové parkovacie senzory v nárazníkoch (PAS) pri parkovaní akusticky a vizuálne upozorňujú vodiča na prekážky a signalizujú ich vzdialenosť od vozidla.
 • Automatická klimatizácia Nastavte si želanú teplotu a systém sa postará o ostatné. Vďaka inteligentnej funkcii automatického osúšania okien pri zarosení ich systém udržiava priehľadné po celý čas.
 • Navigačný systém Voliteľný navigačný systém nového i20 integruje všetky funkcie navigácie, prehrávania médií a konektivity. Je vybavený mapami celej Európy, ktoré môže zobrazovať v 3D a zahŕňa na 7 rokov predplatené služby LIVE Services, poskytujúce dopravné informácie a správy o počasí v reálnom čase, ako aj informácie o stacionárnych radaroch (v štátoch, kde je to zákonom povolené). Optimálne umiestnený farebný dotykový displej 7″ (17,8 cm) umožňuje pohodlne ovládať funkcie smartfónu pripojeného cez Apple CarPlay™ a Android Auto™. Apple CarPlay™ je registrovaná ochranná značka Apple Inc. Android Auto™ je registrovaná ochranná značka Google Inc.
 • USB nabíjačka Rýchle a pohodlné nabíjanie. Nový i20 je k dispozícii s konektorom USB na nabíjanie mobilných zariadení pasažierov.

Inteligentný a pohodlný

Nový i20 je vybavený pôsobivou škálou inteligentných prvkov, ktoré umožňujú optimálnu konektivitu, zvyšujú pohodlie a znižujú stres vodiča pri každej jazde.

 • Rádio s dotykovým 7″ displejom

  Nové rádio s farebným dotykovým displejom TFT 7″ (17,8 cm) vďaka Apple CarPlay™ a Android Auto™ zobrazuje obsahy pripojeného smartfónu. Takýmto spôsobom môžete počas jazdy bezpečne ovládať prehrávanie hudby, funkcie navigácie a ďalšie aplikácie. Apple CarPlay™ je registrovaná ochranná značka Apple Inc. Android Auto™ je registrovaná ochranná značka Google Inc.

 • Vstupy AUX a USB

  Vstupy AUX a USB umožňujú pripojiť všetky druhy prehrávačov MP3 vrátane smartfónu a prehrávať hudbu cez audiosystém vozidla. Stačí sa pripojiť.

 • Prístrojový panel Supervision

  Prístrojový panel nového modelu i20 je vybavený TFT displejom s vysokým rozlíšením, ktorý zobrazuje informácie ako status asistenčných systémov, dojazd, spotrebu paliva, navigačné inštrukcie, vonkajšiu teplotu a ďalšie.

 • Multifunkčný volant

  Športový volant je vybavený ergonomicky umiestnenými ovládačmi, ktorými môžete ovládať rozličné funkcie vozidla bez spustenia rúk z volantu. Tak môžete bezpečne regulovať hlasitosť audiosystému, telefonovať, prepínať palubný počítač a nastavovať tempomat.

 • Vyhrievané sedadlá a volant

  Príjemná pohoda v zime. V chladných dňoch oceníte vyhrievané sedadlá a volant. Zohrejú sa veľmi rýchlo, čím významne zvyšujú vaše pohodlie.

Sklopné zadné operadlo, delené 60 : 40

Nový i20 má sklopné zadné operadlo delené v pomere 60 : 40 na zvýšenie variability batožinového priestoru. Sklopením obidvoch častí sa objem batožinového priestoru zväčší z 326 litrov na 1 042 litrov (VDA).

Batožinový priestor

Nový i20 má batožinový priestor so základným objemom 326 litrov (VDA). Podlaha batožinového priestoru sa dá pohodlne nastavovať na dve výškové úrovne, v kabíne sú umiestnené ďalšie odkladacie priestory.

 • Tlačidlo na štartovanie/vypínanie motora
  Ak je elektronický kľúč Smart Key v kabíne, motor sa dá pohodlne naštartovať alebo vypnúť tlačidlom. Kľúč môžete mať pritom vo vrecku alebo v taške.
 • Nastavovanie sedadla vodiča
  Sedadlo vodiča je vybavené aj nastavovaním výšky.
 • Schránka na slnečné okuliare
  Schránka na slnečné okuliare je umiestnená v pohodlnom dosahu v stropnej konzole.
 • Volant nastaviteľný v 4 smeroch
  Teleskopický stĺpik volantu umožňuje výškovo a pozdĺžne nastavovať volant, aby si vodič mohol nájsť najpohodlnejšiu polohu pri riadení.
 • Dažďový senzor
  Dažďový senzor automaticky zapne stierače a ich frekvenciu prispôsobí intenzite dažďa.
 • Držiak na nápoje
  Držiak na nápoje je umiestnený v pohodlnom dosahu medzi prednými sedadlami.
 • Odkladacie priestory vo dverách
  V predných dverách môžu byť bezpečne uložené 1,5-litrové fľaše, do zadných dverí sa dajú uložiť litrové fľaše.
 • Stredová konzola a lakťová opierka
  Ďalší úložný priestor je v stredovej konzoles vekom, ktoré súčasne tvorí pohodlnú,mäkkú lakťovú opierku.
Vyhradenie práva na zmeny
Všetky informácie na stránke sú dočasné, podliehajú zmenám bez predchádzajúceho upozornenia a slúžia len na účely predbežného oznámenia. Možné odchýlky v zobrazení farieb vozidla sú spôsobené obmedzeniami technológie grafického zobrazenia. Zobrazené produkty sa zhodujú s ponukou a s radom vybavenia pre európske trhy. Vozidlá zobrazené na stránke môžu byť vybavené dodatočným príplatkovým vybavením a na stránke nemusia byť uvedené všetky modelové verzie. Spoločnosť Hyundai Motor Czech s.r.o., org. zl. Slovakia si vyhradzuje právo na vykonanie zmien v špecifikáciách a v obsahu vybavenia bez predchádzajúceho upozornenia. Podrobnosti sa dozviete u predajcu vozidiel Hyundai a v cenníkoch.